Президент УАБА “ТЕРЕЗИ” Джалал Гусейнов взяв участь в ХІ Міжнародна науково-технічна конференція “Український ринок металобрухту: виклики воєнного стану”. Які найактуальніші проблеми є в галузі та які є перспективи співпраці з Азербайджаном?
– Який зараз стан українського ринку металобрухту?
Джалал Гусейнов: Обсяг закупівлі металобрухту в Україні знизився через падіння виробництва металопрокату, спричиненого російською агресією. Крім того, низька внутрішня ціна, що пропонується металургами на металобрухт, робить питання зменшення експортного мита ще актуальнішим для ломозаготівельників.
– Яким чином це впливає на експортні можливості галузі, зокрема, на азербайджанский ринок? І чи не втратить вітчизняний ринок від можливого експорту?
Джалал Гусейнов: Згідно із законом, експортне мито на металобрухт становить 180 євро для країн СОТ, що обмежує і унеможливлює постачання металобрухту до Азербайджану. Враховуючи потреби азербайджанських металургів, це не завдає шкоди в дефіциті металобрухту для українських металургів, а навпаки сприяє розвитку торгівлі та збільшення товарообігу між Україною та Азербайджаном, які є стратегічними партнерами.
Зауважу, що політична та гуманітарна підтримка, надана Азербайджаном нашій країні, особливо демонструє надійність та своєчасність партнерства.
– Тобто, в перспективі ломозаготівельна галузь може зіткнутись із певними втратами?
Джалал Гусейнов: Вже зараз ломозаготівельники стикаються зі зменшенням оборотних коштів для інвестицій у збирання ломозаготівлі в Україні.
А ця обставина може у перспективі призвести до закриття діючих приватних майданчиків зі збору металобрухту в Україні загалом і зробити країну залежною від імпортного брухту.
Такий розвиток подій завдасть серйозних збитків галузі ломозаготівлі, особливо з огляду на те, що деякі майданчики вже опинилися під окупацією і не мають можливості генерувати збір металолому.
Ми дякуємо асоціації УАВтормет за запрошення та можливість провести конструктивну дискусію в рамках XI Міжнародної науково-технічної конференції “Український ринок металобрухту: виклики військового стану” між ломозаготівельниками та металургами. Сподіваємось на досягнення консенсусу та прояв далекоглядності українських металургів.